Gdzie spędziłeś wakacje ?

statystyki
  • Do wakacji: -32 dni
Wtorek, 2014-07-29
Imieniny:
Marty, Konstantego
kalendarz koniec
middleT.jpg

Biuletyn dla rodziców - luty

Jesteś tu: » strona główna » Dla rodziców » Rok szkolny 2013/2014 » Biuletyn dla rodziców - luty

Biuletyn dla rodziców - luty

BIULETYN INFORMACYJNY

nr 6 /2013/2014

Publiczna Szkoła Podstawowa

Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

im. Jana Pawła II w Bieżeniu

42-133 Węglowice

tel\fax (034) 318-12-03

e - mail  spbiezen@op.pl

www.spbiezen.szkolnastrona.pl

„Dlatego dochodzenie do prawdy o człowieku – prawdy powszechnie poznawalnej przez prawo moralne, wpisane w serce każdego z nas – nie jest bynajmniej rozgraniczeniem wolności ani zagrożeniem dla niej, ale w rzeczywistości gwarantuje przyszłość wolności.”

Bł. Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

INFORMACJE:

• 12 stycznia po raz kolejny  zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy na pomoc dla najmłodszych i najstarszych. Wolontariusze w osobach uczniów naszej szkoły zebrali            763 zł i 3 gr. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy przyłączyli się do zbiórki.
  • Klasa VI zwyciężyła w szkolnym konkursie na wywiązywanie się z obowiązku noszenia stroju szkolnego.
  • Uczniowie naszej Szkoły chętnie i z dużymi sukcesami biorą udział w różnorodnych konkursach. Poniżej prezentujemy wyniki Powiatowego konkursu na  szopkę, ozdobę choinkową, podłaźniczkę i stroik świąteczny:
  1. Ozdoba choinkowa: Klaudiusz Dymarczyk, Bartosz Karwala – I m – ce
  2. Szopka bożonarodzeniowa: Nikola Sośniak – II m – ce
  3. Gwiazda kolędnicza: Julia Mielczarek – I m – ce
  4. Stroik świąteczny: Ksawery Zużewicz – II m – ce; Wikroria Ligudzińska – III m –ce
  5. Szopka krakowska: Jakub Łebek – II m – ce
  6. Gwiazda kolędnicza: - Julia Czaja – I m – ce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

•  W XII edycji Wręczyckich Jasełek przedstawienie prezentowane przez Naszych Uczniów również zostało przyjęte z dużym entuzjazmem Jury, które przyznało im  III miejsce w konkursie.
  • Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów akcję „Góra Grosza”  udało się zebrać 3245 monet jednogroszowych, 2759 monet dwugroszowych, 963 monety pięciogroszowe, 132 monety dziesięciogroszowe, 70 monet dwudziestogroszowych i 2 monety pięćdziesięciogroszowe. Ogółem zebrano 163zł 98 gr.
  • W konkursie na zbieranie puszek zwyciężył Patryk Wilk – zebrał 560 sztuk.
  • 7 lutego rozpoczną się XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie – trzymamy kciuki za udane występy naszych reprezentantów!!
  • Z okazji Walentynek 14 lutego w szkole działać będzie Poczta Walentynkowa. Zapraszamy do wyrażanie sympatii i wspólnej zabawy!
  • Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 27 lutego (Tłusty Czwartek). W trakcie zabawy zostanie przeprowadzony konkurs na najciekawsze przebranie, nie zabraknie również słodkiego poczęstunku.

PODSUMOWANIE I SEMESTRU W LICZBACH:

1. Frekwencja przedstawia się następująco:

Klasa I – 92,8%

Klasa II – 92,8%

Klasa III – 94,4%

Klasa IV – 94,17%

Klasa V – 92,99%

Klasa VI – 93,62%

Uczniowie, którzy uzyskali 100% frekwencję to: Szymon Grzelak, Roksana Szumilas, Dominika Izydorczyk, Klaudiusz Dymarczyk,  Zuzanna Kamrowska.

2. Najwyższe średnie ocen w klasach IV – VI uzyskali:

Martyna Kuc – 5,09

Dominika Izydorczyk  - 5,27

Miłosz Pradela – 5,09

Zuzanna Kamrowska -  5,0

3. Z zasobów biblioteki szkolnej korzystała 44 uczniów, którzy łącznie wypożyczyli 208 książek.              W przeliczeniu daje to 4,7 książki na 1 czytelnika. Najaktywniejsi czytelnicy to: Angelika Krawczyk (14),Bartosz Jelonek (8), Kinga Krawczyk (7) i Nikola Sołtysiak (6).

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo